Cel podróży

Niagara Falls

USA, Kanada

» Podróże » Niagara Falls

To chyba najbardziej rozpoznawalna atrakcja turystyczna Stanów Zjednoczonych, położona na granicy stanu Nowy Jork z prowincją Ontario w Kanadzie. Właśnie w tym rejonie rzeka Niagara, płynąc z Jeziora Erie do Jeziora Ontario, musi pokonać około 100 metrów różnicy poziomów.

Tak zwany Wodospad Niagara to tak naprawdę trzy położone blisko siebie wodospady. Na terenie USA znajdują się dwie mniejsze kaskady: Wodospad Amerykański oraz Wodospad Ślubny Welon, oddzielone od siebie Księżycową Wyspą. Najbardziej znany wodospad (ku zgrozie amerykanów) leży po stronie kanadyjskiej i geograficznie nazywany jest Wodospadem Podkowy, a od terenu Stanów Zjednoczonych oddzielony jest Wyspą Kozią, która łączy się z lądem dwoma mostami.

Jedną z największych atrakcji Niagary są rejsy statkiem wycieczkowym, zarówno ze strony kanadyjskiej, jak i amerykańskiej.  Statek podpływa pod samą ścianę spływającej wody, dlatego ta wycieczka nikomu nie ujdzie "na sucho". Warto również zwiedzić Jaskinię Wiatrów, przez którą schodzi na położony kilka metrów niżej taras, by podziwiać płynącą przed sobą wodę. Nocą Wodospad Niagara zamienia się w piękną i kolorową iluminację świetlną z elementami światła i dźwięku – w rytm muzyki zmieniają się barwy wodospadu. Dodatkowo w piątki organizowane są wyjatkowo efektowne pokazy sztucznych ogni. W zimie wodospad częściowo zamarza, a woda tworzy wspaniałe lodowe kompozycje.

Wodospad Niagara na żywo

Ciekawostki

  • rejs stateczkiem pod sam wodospad
  • tarasy widokowe
  • przejście korytarzami za ścianą wody
  • bliźniacze miasteczka Niagara Falls – po stronie kanadyjskiej i amerykańskiej
  • nocna świetlna iluminacja

Oceń to miejsce: