Cel podróży

Tiergarten Schönbrunn

Wiedeń

» Podróże » Tiergarten Schönbrunn

Ten położony na terenie Parku Schönbrunn ogród zoologiczny, jest najstarszym tego typu obiektem na świecie. Został otwarty jako cesarska menażeria dla gości z 1752 roku.

Wspaniałość tego miejsca polega na ogromnej ilości i różnorodności zwierząt, które można tam oglądać. Wybiegi są wyjątkowo duże i maksymalnie zbliżone do naturalnych warunków życia zwierząt. Można tu zobaczyć pandę wielką, nosorożca białego, niedźwiedzia polarnego, żyrafy, wiele gatunków pingwinów czy antylop i mnóstwo innych zwierzaków. W jednym z budynków znaleźć można tunel z morskimi zwierzętami – w którym spacerujemy, mając nad głową pływające ryby i płaszczki. Na szczególną uwagę zasługuje także ogromny pawilon imitujący lasy deszczowe, poświęcone zwierzętom z Ameryki Południowej, gdzie nad głowami fruwają tropikalne ptaki, a nawet nietoperze.

Dodatkową atrakcją są pokazy karmienia zwierząt i warsztaty, w czasie których można poszerzać swoją wiedzę o świecie zwierząt. Aby zobaczyć wszystko, co proponuje wiedeńskie zoo trzeba poświęcić na zwiedzanie większą część dnia, ale na pewno będzie to wycieczka warta każdej minuty.

Ciekawostki

  • pawilon imitujący lasy deszczowe
  • ORANG.erie – pawilon z orangutanami
  • tunel ze zwierzętami morskimi
  • jaskinia nietoperzy
  • pierwsza „mała” Panda Wielka, która urodziła się w niewoli

Oceń to miejsce: