Cel podróży

Santorini

Grecja

» Podróże » Santorini

Santorini to wulkaniczna wyspa leżąca na Morzu Egejskim, która wraz z kilkoma mniejszymi wyspami tworzy mały archipelag o tej samej nazwie. Jest jedną z najpiękniejszych i najpopularniejszych wysp greckich.

Wyspa zachwyca każdego kontrastem między białymi zabudowaniami, a plażami pokrytymi czarnym lub czerwonym piaskiem wulkanicznym. Miasteczka na wyspie są zbudowane na szczytach skalistych klifów wpadających stromo do morza. Z licznych wzniesień można dzięki temu podziwiać porty, malownicze uliczki oraz kopuły kościołów.

Santorini słynie z licznych restauracji, tawern, klubów, dyskotek. Na szczególną uwagę zasługują winnice, których jest sporo na wyspie - od małych ogrodów z kilkoma krzaczkami, aż do  ogromnych pól uprawnych. Warto również odwiedzić okoliczne winiarnie produkujące słodkie Vin Santo oraz białe wytrawne wina.

Przepiękne plaże przyciągają amatorów opalania, ale także miłośników sportów wodnych. Ponieważ na Santorini wieją silne wiatry można uprawiać tam windsurfing, kitesurfing, surfing lub żeglarstwo.

Wyjątkowym miejscem na wyspie jest Kaldera. Ten zapadnięty krater wulkanu, który stworzył wspaniały krajobraz, jest najchętniej podziwiany przez turystów podczas wycieczki promem wprost do jego wnętrza.

Ciekawostki

  • czarne i czerwone plaże
  • Kaldera – zapadnięty krater wulkanu wypełniony wodą
  • winnice
  • Vin Santo – wino pochodzące z wyspy
  • sporty wodne

Oceń to miejsce: