» Galeria » RIGHT SONG NOW - Przegląd Piosenki Anglojęzycznej

RIGHT SONG NOW - Przegląd Piosenki Anglojęzycznej

  • Organizatorzy  Right Now  jest organizatorem odbywającego się co 2 lata w Żorach Przeglądu Piosenki Anglojęzycznej RIGHT SONG NOW (wraz ze Stowarzyszeniem Artystycznym Żory). Już po raz SIÓDMY impreza organizowana przy współpracy z Urzędem Miasta Żory oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury daje młodym ludziom z Żor i okolic szansę rozwinięcia swych talentów i pokazania ich szerszej publiczności na deskach sceny Domu Kultury w Żorach.
  • Zasięg:  Pragniemy, by Przegląd organizowany przez nas lokalnie od 14 lat był kojarzony z coraz wyższym poziomem artystycznym oraz stopniowo poszerzał swój zasięg.  Wszystkie szkoły chcące wziąć udział w naszym Przeglądzie są zobowiązane do  zorganizowania eliminacji wewnętrznych filtrujących najsłabszych potencjalnych uczestników. Przegląd Right Song Now ma już swoją renomę. Nadal wiele uczestników pochodzi z żorskich szkół. Jednak wysoki poziom naszego Przeglądu oraz dobra organizacja zostaje zauważona przez coraz szersze kręgi kulturowe w regionie. Cieszymy się zatem, że od kilku edycji już ponad połowa uczestników pochodzi z innych miast Śląska od Cieszyna po Pszczynęi Tarnowskie Góry.
  • Kategorie: Uczestnicy zmagają się w trzech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych klasy 4-6, szkół podstawowych klasy 7-8 oraz szkół ponadpodstawowych. W eliminacjach bierze udział coraz więcej chętnych solistów ( poprzednio ponad 100 uczestników). Jednak do finału dostaje się tylko ok. 15 z nich. Każdy finał natomiast wyłania 9 laureatów – po trzech z każdej kategorii wiekowej.
  • Rozwój:   To  święto piosenki odbija się szerokim echem medialnym zarówno w mieście, jak i w regionie. Nasi finaliści i laureaci starają się piąć dalej stawiając kolejne kroki na szczeblach swojej przygody z muzyką i angielskim np. w popularnych programach takich jak:  X factor, The Voice of Poland czy Bitwa na Głosy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii i filmów z dotychczasowych edycji.

Galerie: