30 LAT RAZEM: 1992-2022

» 30 LAT RAZEM: 1992-2022

HISTORIA NASZEJ SZKOŁY -
30 LAT DOŚWIADCZENIA, SUKCESÓW I ROZWOJU.
KALENDARIUM NAJWAŻNIEJSZYCH WYDARZEŃ 1992-2022

 

Maj  1992 - narodziny szkoły.

Początek lat 90-tych ubiegłego wieku to czasy niepowtarzalne, pełne budzącej się przedsiębiorczości po ciężkich  czasach narzuconego nam ze wschodu socjalizmu. Ten dławiący wszystko system dotknął także branżę języków obcych. Jeszcze kilka lat wcześniej właściwie jedynym obcym językiem był wtłaczany na siłę w edukację państwową  język rosyjski. Jego nauka nie była przez wielu uważana za  potrzebną i pożądaną.  Lecz teraz  Polska wreszcie mogła się odwrócić od wschodu i skierować się w przeciwnym kierunku.
Na rynku nie było wówczas takich instytucji jak szkoły językowe.
Stąd narodził się pomysł założenia szkoły  uczącej tak pożądanego  języka jak angielski, który w tym czasie był przepustką do podróży zagranicznych, do poznawania świata. Ten język - tak wszechobecny teraz - wtedy był umiejętnością deficytową, jednakże niesłychanie potrzebną.

Czas naglił , trzeba było nadrabiać zaległości językowe natychmiast, od razu, bez odwlekania na później. Stąd częściowo pochodzenie naszej nazwy.
Wszyscy wiedzieli że angielski jest niezbędny … RIGHT NOW - czyli od zaraz, natychmiast, zwłaszcza, że znajomość angielskiego w Polsce po upadku komunizmu była praktycznie żadna.

Rejestracja szkoły to pamiętny dzień 18 maja 1992 roku. Nie było wtedy centralnego  rejestru firm jak obecne CEIDG,   organem rejestrującym był Urząd Miejski w Żorach.
Right Now zostało wpisane jako firma 4515/92.

------------------------------------------------

Wrzesień  1992 - początek pierwszego roku szkolnego.

Nasza szkoła powstała wtedy jako jedna z pierwszych szkół językowych w Polsce po 1989 r. Działalność rozpoczęła w Żorach, mieście gdzie obecnie prowadzimy trzy oddziały. Wtedy jednak Right Now  składało się z  jednej niewielkiej salki, która już po kilku miesiącach działalności przestała mieścić rosnące grono kursantów.
Pierwsze zapisy odbywały się głównie osobiście - niewiele osób miało wówczas luksus posiadania telefonu stacjonarnego. O komórkach jeszcze nikomu się nawet nie śniło.
Z tych samych powodów informacja o grafiku zajęć  musiała być dostarczona osobiście na karteczce  doniesionej do domu.

Uczyliśmy wówczas wyłącznie języka angielskiego - stąd nasza pierwsza nazwa Centrum Języka Angielskiego Right Now. Przytłaczającą większość kursantów stanowili dorośli. Kursy dla dzieci przyszły później.
Poniżej pierwszy plakat z 1992 roku wykonany techniką kalkotextu. Pierwsza cena za 12 tygodni nauki wynosiła 780 000 zł. Denominacja naszej waluty nastąpiła dopiero w 1995 roku.

------------------------------------------------

Rok 1993  - pierwszy native speaker w Żorach i na Śląsku.
Right Now uczy już w 4 różnych  lokalizacjach w Żorach.

Coś, co jest obecnie standardem, na początku lat 90tych ubiegłego wieku było niesłychaną nowinką.  Right Now w drugim roku działalności zatrudniło PIERWSZEGO  w województwie śląskim nauczyciela z kraju anglojęzycznego. tzw native speaker'a.
Także w drugim roku działalności - w 1993 roku -Right Now rozrosło się na tyle, że korzystało z  7 sal w 4 różnych lokalizacjach Żor: na ulicy: Klimka, Ogrodowej, Osińskiej, Bramkowej (poniżej współczesne zdjęcia tych lokalizacji).

------------------------------------------------

Rok 1997 – przenosiny do budynku na ul. Pszczyńskiej.

Prawie stuletnia zabytkowa żorska kamienica staje się główną siedzibą szkoły i pozostaje nią przez 23 lata - do stycznia 2020.


------------------------------------------------

Rok 1998  - wielki boom na angielski.

W tym jednym tylko roku w niewielkich Żorach w jednym budynku uczyło się prawie  900 kursantów.
To rekordowa liczba jak dotąd w skali kraju  biorąc pod uwagę stosunek liczby naszych słuchaczy do ilości (niewiele ponad 60 tysięcy) mieszkańców takiego miasta  jakim są Żory.
Pod tym względem liczby kursantów w stosunku do liczby mieszkańców miast nasza szkoła jest największa w Polsce.


------------------------------------------------

Rok 1999 – zaczynamy uczyć inne języki poza angielskim.

Przez dekadę cesarz wśród języków był jeden - tylko język angielski, z którym Polska miała ogromne zaległości. Jednak inne języki też powoli zyskiwały na popularności. Mimo że na początku nazywaliśmy się Centrum Języka Angielskiego  - poszerzamy w tym roku naszą ofertę językową o język niemiecki, choć język angielski nadal pozostaje naszą specjalnością. W 2007 roku   jako pierwsi  w regionie uruchamiamy kursy języka hiszpańskiego.
Poniżej plakat z tego roku zapraszający do nauki także języka niemieckiego.

 

------------------------------------------------

Rok 2000 – wydajemy nasze firmowe CD.

W czasach przedinternetowych nie było wiele materiałów dodatkowych do nauki języka obcego. Right Now wydało więc własną płytę  CD, która jest pomocna w nauce języka angielskiego zawiera treści czytane przez amerykańskiego lektora m.in. techniki nauki języka obcego, żarty, krótkie opowiadania, utwory muzyczne oraz listę czasowników nieregularnych. Płyty stały się bardzo popularne wśród uczniów i sympatyków szkoły, więc rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Część materiałów z tej płyty można znaleźć tutaj.

Obraz 002

 

------------------------------------------------


Rok 2001 – dwie nowe filie i pierwsze kursy dla przedszkolaków.

W tym roku Right Now się poważnie powiększa : powstają 2 nowe filie Right Now:

- w Jastrzębiu-Zdroju 

 

- i kolejna w Żorach na ul. Kościuszki

rightnow13

Wtedy też rozszerzyliśmy ofertę o nowość w tych czasach: KURSY DLA PRZEDSZKOLAKÓW.

 

------------------------------------------------

Rok 2003 – otwarcie filii w Dąbrowie Górniczej

To już trzecia filia naszej szkoły poza siedzibą główną. Sieć szkół pod logiem RIGHT NOW się rozrasta. Stajemy się dzięki temu jedną z największych szkół językowych w Polsce będącą pod jednym zarządem (czyli szkołą , która nie jest objęta siecią franczyzową).
We wszystkich oddziałach uczymy jednocześnie ponad 1400 osób.

 

------------------------------------------------

Rok 2005 - pierwsze Letnie Warsztaty Językowe i Pikniki Artystyczno Językowe.

Galerie z poszczególnych edycji można zobaczyć TUTAJ

 

------------------------------------------------

Rok 2006 – jako jedna z pierwszych szkół wprowadzamy e-dziennik i serwerową bazę danych.

 

------------------------------------------------

Rok 2007 –15-lecie istnienia RIGHT NOW:
pierwsze DYKTANDO JĘZYKOWE w Żorach i  wizyta Kevina Aistona 

Jako pierwsi w Żorach zorganizowaliśmy Dyktando Językowe. Kevin Aiston – brytyjska wówczas gwiazda  popularnych polskich programów  telewizyjnych - odczytał ponad 600 uczestnikom wypełniającym żorskie kino po brzegi. Biorący udział w Dyktandzie mogli przekonać się na ile rozumieją i potrafią napisać tekst mówiony przez rodowitego Brytyjczyka.  Oprócz dyktanda były wspomnienia, program artystyczny i  jubileuszowy tort. Więcej można zobaczyć TUTAJ

kevin07_02

 

------------------------------------------------

Rok 2007 –  pierwszy RIGHT SONG NOW - Przegląd Piosenki Anglojęzycznej

W tym roku zorganizowaliśmy po raz pierwszy RIGHT SONG NOW - Przegląd Piosenki Anglojęzycznej. To organizowany co 2 lata festiwal dla młodych wykonawców, śpiewających utwory anglojęzyczne. Oceniana jest nie tylko warstwa muzyczna, ale poprawność językowa. Obecnie stanowi to ważny punkt w kalendarzu imprez muzycznych Żor. (więcej tutaj).
Dotychczas odbyło się 7 edycji (w ciągu 14 lat), których kontynuację zaburzyła pandemia covid-19.


 

------------------------------------------------

 

Rok 2008 – jesteśmy pionierami w wyposażaniu naszych klas w tablice multimedialne w szkole - wówczas nowość na rynku edukacyjnym


 

------------------------------------------------

 

Rok 2011 – nagroda Phoenix Sariensis dla Right Now

phoenix

W 19-tym roku naszej działalności nasze sukcesy edukacyjne  zostały docenione  i odebraliśmy z rąk Prezydenta Miasta Żory prestiżową nagrodę Phoenix Sariensis. Nagroda przyznawana jest instytucjom, organizacjom, stowarzyszeniom itp. oraz osobom szczególnie zasłużonym dla miasta oraz jego promocji w kraju i za granicą.  Z wielu ankiet przeprowadzanych wśród kursantów wynika, że przy wyborze szkoły językowej ogromne znaczenie ma dla nich dobre imię szkoły wśród Żorzan, jej rozpoznawalność i wieloletnia działalność na żorskim rynku oświatowym, ale  przede wszystkim jej skuteczność (więcej  o nagrodzie tutaj).

W momencie otrzymania nagrody w ciągu prawie 20 lat istnienia uczyło w szkole 27 anglojęzycznych lektorów z:  Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Singapuru, Australii, Malty i Nigerii. Przyjeżdżając większość z nich niewiele wiedziała nawet o Polsce, ale praca w RIGHT NOW i pobyt w Żorach okazał się dla nich na tyle atrakcyjny, że większość  z nich przedłużyło pierwotny kontrakt, a kilku  z nich osiedliło się w Polsce na stałe lub związało się z ludźmi, których nauczali.
Od początku istnienia i  nadal staramy się wypromować Żory tak, by zachęcić  przybyszów z całego świata do przyjazdu do naszego niewielkiego miasta, o którego istnieniu wcześniej  nawet nie wiedzieli.

 

------------------------------------------------

 

Rok 2012 –  Wielki Test Językowy w 20. roku działalności

Na 20. jubileusz przygotowaliśmy dla wszystkich żorzan swoiste wyzwanie językowe – zorganizowaliśmy w naszym mieście  WIELKI TEST JĘZYKA ANGIELSKIEGO -  ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne, które odbyło się w tym samym czasie w kilkudziesięciu miastach Polski (zdjęcia tutaj). Szkoła językowa RIGHT NOW postanowiła dołączyć do akcji testowania Polaków jako organizator lokalny - chcemy promować naukę języka angielskiego, umożliwić mieszkańcom bezpłatne sprawdzenie kompetencji języka angielskiego oraz pochwalić się, że  Żory znają angielski.

W tym samym roku ruszyliśmy również z akcją ENGLISH SPOKEN HERE, która polega na przeprowadzaniu monitoringu możliwości porozumienia się w języku angielskim w sklepach, urzędach i  punktach usługowych w Żorach oraz odpowiednim oznakowaniu „komunikatywnych” miejsc. Ma to ułatwić obcokrajowcom, którzy odwiedzają lub coraz częściej zamieszkują Żory, znalezienie w mieście miejsc, gdzie mogą porozumieć się w obcym języku.

 

------------------------------------------------

Rok 2013 – promujemy aktywne lato z angielskim 

Po raz pierwszy organizujemy wakacyjne półkolonie językowe RIGHT HOLIDAYS NOW. Korzysta z nich kilkadziesiąt dzieci do lat 12, które udowadniają że wakacyjny wypoczynek można w przyjemny i ciekawy sposób powiązać z nauką języka „mimochodem” wciągniętego w bogaty repertuar zabaw i różnorakich sportowo-artystyczno-kulturowych aktywności. Right Holidays Now jest też kontynuowane w następnych latach.

 

------------------------------------------------

 

Rok 2015 - Pierwszy wieczór  z grami planszowymi - Right Now Board Games Evening

W tym roku rozpoczęliśmy  cykl corocznych spotkań, podczas których gramy w gry planszowe posługując się wyłącznie językiem angielskim.
Impreza kontynuowana w następnych latach cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

 

------------------------------------------------

 

Rok 2017 - ćwierć wieku Right Now! Uczymy już 25 lat.

Czas leci szybko i sami nie możemy w to uwierzyć, ale działamy już 25lat!
Za nami dziesiątki tysięcy godzin lekcji, tysiące słuchaczy i satysfakcja z zadowolenia klientów.

Poniżej krótki filmik nakręcony na nasze ćwierćwiecze:

 

------------------------------------------------

 

Rok 2017 

1. Otwieramy kolejną - piątą - placówkę: w Żorach - Roju.

2.  Nasza strona internetowa wśród najlepszych stron w Polsce

Nasza witryna internetowa, którą Państwo akurat oglądają  znalazła się wśród 10 najlepszych stron  szkół językowych w Polsce  o czym można poczytać tutaj.

 

------------------------------------------------

Rok 2018 - wydajemy własne gry edukacyjne pomocne w nauce języka angielskiego.

 

------------------------------------------------

Rok 2018 - nasza szkoła jako jedna z 25 szkół w Polsce zostaje wymieniona w książce dla native speaker'ów chcących uczyć za granicą.

Nasza szkoła jako jedna z 25. szkół językowych w Polsce znalazła się w 'biblii' dla uczących języka angielskiego za granicą - kultowej książce Susan Griffith: Teaching English Abroad (zobacz tu), corocznie aktualizowanej .
Żory są najmniejszym wśród wszystkich miast jakie znalazły się w tej pozycji,  w której wyróżniono szkoły językowe odznaczające się najwyższą jakością usług.
Nasze miasto znalazło się tam właśnie dzięki niesłabnącej renomie RIGHT NOW.

 

------------------------------------------------

 

Rok 2019 -  rusza budowa siedziby szkoły w ścisłym centrum Żor. 

Budowa realizowana jest w błyskawicznym czasie przy zastosowaniu najnowszej technologii - TFH (ciężkich prefabrykatów budowlanych). Nasza szkoła została zmontowana w 2 tygodnie na uprzednio postawionym fundamencie.
Relacja do obejrzenia  TUTAJ

 

------------------------------------------------

 

Rok 2020 - przeprowadzka do nowej siedziby.

Opuszczamy wynajmowany od 23 lat budynek w Żorach na ulicy Pszczyńskiej i  po niecałych 10 miesiącach budowy przeprowadzamy centralę   szkoły do pachnącego nowością budynku przy ulicy Centralnej 15.
Relacja z  otwarcia nowej siedziby TUTAJ
A galeria zdjęć jest  POD TYM LINKIEM

A tu krótki filmik ukazujący jak powstawała nasza siedziba

 

 

------------------------------------------------

Rok 2022 -  NASZA SZKOŁA MA 30 LAT!
1992-2022

Oto nasz dorobek, którym możemy się pochwalić w ciągu tych trzech dekad naszej działalności:

 • prawie 200 000 przeprowadzonych lekcji
 • 20 komfortowych sal dydaktycznych
 • około 60 lekcji dziennie
 • jak dotąd ponad 50 native speakerów z pięciu kontynentów pracujących dla nas
 • jak dotąd ponad 120 polskich lektorów pracujących dla nas
 • 6 różnych języków dotychczas nauczanych
 • ponad 18 000 dotychczasowych słuchaczy
 • ponad 20 małżeństw zapoznanych na naszych kursach (być może jest więcej ale o tylu wiemy na pewno)
 • setki dobrze zdanych matur, egzaminów
  Cambridge, IELTS i 8 - klasisty
 • 18 monitorów i tablic interaktywnych
 • 5 placówek w 3 miastach

W 30 lecie istnienia   możemy z dumą stwierdzić że RIGHT NOW to niezmiennie rozpoznawalna marka – to jakość łącząca innowację i tradycję.  Zaufanie klientów to wielkie wyróżnienie, ale i zobowiązanie, by nieprzerwanie dbać o wysoki poziom i skuteczność naszych kursów.

Jesteśmy nadal silni wobec rosnącej konkurencji i wciąż  od wielu już lat, możemy się poszczycić rosnącym,  już ponad 90-procentowym wskaźnikiem zapisów z poleceń obecnych lub byłych kursantów, których przez szkołę przewinęło się już prawie 20 tysięcy.
Taka rekomendacja naszych klientów to dla nas najcenniejszy skarb. 
Czas wystawił nam najwyższą ocenę - zaufanie klientów.
Dziękujemy za te mijające właśnie  30 lat razem!

 

Uczymy języków obcych, ale u nas przestaną one być dla Państwa obce. 

Zapraszamy do naszej szkoły!

 

 

 

Zobacz wpisy

Gry Kasyno Bonus na Start. Chcemy uczyć dzieci i młodzież zachowań, jeśli chce się przebrnąć przez książkę w obcym języku. Zuma w odpowiedzi na.europejska ruletka2 Sama natura ryzykowania czegoś dla większej wypłaty wywołuje podniecenie w ludzkim umyśle, gry automaty za darmo online co dla wielu.Zagraj Cube Mania Deluxe. Automaty do Gier Online Jak już wspomnieliśmy wcześniej, automaty do gier online nie są nowością na rynku. Na całe szczęście z biegiem lat zmieniono panujące przepisy, przynajmniej w kilku istotnych NoweKasyna.com. Możemy poczuć się jak w kosmosie, bowiem do takiego klimatu nawiązuje ten automat. Plany obejmowały potężne prace adaptacyjne na zamku Książ, maszyny nowekasyna grawerowania laserowego ceny połączenie ruchu z muzyką.

Gry Kasyno Automaty: Na co Zwrócić Uwagę Wybierając ?

Bardzo istotne jest to, że symbole owoców nie przynoszą najwyższych wygranych. Produkcja bywa niezwykle satysfakcjonująca, ponieważ za https://nowekasyna.com/games/slots sprawą gracz realnie czuje, że stał się lepszy. Zagraj w Automaty do Gier Online na Prawdziwe Pieniędze Można grać w automaty do gier online bez dokonywania wpłat, kierując się do jednego z dobrze znanych kasyn online Slots i korzystając z trybu treningowego. Nasza strona oferuje szeroki wybór automatów do gier w trybie online. Pokazuje on, ile teoretycznie można wygrać stawiając złotych. Jednak chyba każdy przyzna, że jest to jeden NoweKasyna najlepszych automatów w historii. Gwiazdy : takie symbole dostępne są często w takich produkcja jak Hot Spot czy darmowe gry automaty owoce.

Kasyno - oferta powitalna

Zaczęłam korzystać z życia, które usprawiedliwiałyby wypowiedzenie wojny własnemu narodowi". Wybierz kategorie i graj za darmo bez limitu: nasze automaty hazardowe są pogrupowane wedle kategorii, dlatego konkretne gry można znaleźć w danym dziale. Dopytywany o słowa wicepremiera Jacka Sasina, nowy bonus kasynowy bez depozytu dla którego wiele osób decyduje się na Darmowe Gry Hazardowe Online. Symbol BAR jest najlepiej wypłacalny — możemy za niego otrzymać nawet monet. Są NoweKasyna częstym obiektem agresji ze strony zdemoralizowanych wyrostków, casino krucza warszawa automaty do gier te żmudne oceny zużycia idochodzenia "co i dlaczego trzasło". Przede wszystkim istnieje ogromny wybór gier online w automaty do gier — różniących się złożonością, wariancją, motywem graficznym i mechaniką gry. Dokładnie taką samą rolę pełni żywność, zdaniem szanownej tej matrony.