» 30 LAT RAZEM

30 LAT RAZEM


Rok 1992 - narodziny szkoły

Wówczas,  w zamyśle  Rafała Żurkowskiego - właściciela i założyciela Right Now -  zrodził się pomysł  założenia szkoły językowej, otwartej na słuchaczy, którzy nie będą odwlekali nauki języka na później, bo wiedzą, że angielski jest im potrzebny … right now… czyli od zaraz, natychmiast, już…
Zwłaszcza, że znajomość angielskiego w Polsce po upadku komunizmu była praktycznie żadna. Wszyscy dotąd uczyli się rosyjskiego, a nagle chcieli poznać język Zachodu.

Nasza szkoła powstała wtedy jako jedna z pierwszych szkół językowych w Polsce po 1989 r. Działalność rozpoczęła w Żorach, gdzie obecnie prowadzimy trzy filie. Wtedy jednak Right Now  składało się z  jednej niewielkiej salki, która już po kilku miesiącach działalności przestała mieścić rosnące grono kursantów. I tak dochodziły kolejne sale, budynki, nowi nauczyciele, a przede wszystkim nowi kursanci.  Po dwóch latach Right Now rozrosło się do 7 sal w 4 różnych lokalizacjach Żor.

 

Rok 1993  - pierwszy native speaker w Żorach i na Śląsku

Coś ,co jest obecnie standardem, na początku lat 90tych ubiegłego wieku było niesłychaną nowinką.  Right Now zatrudniło PIERWSZEGO  w województwi śląskim nauczyciela z kraju anglojęzycznego. tzw native speaker'a.

 

Rok 1997 – przenosiny do budynku na ul. Pszczyńskiej

Prawie stuletnia zabytkowa żorska kamienica staje się główną siedzibą szkoły i pozostałą nią przez 23 lata - do stycznia 2020.

rightnow04a31

 

Rok 1998  - wielki boom na angielski

W tym jednym tylko roku w niewielkich Żorach w jednym budynku uczyło się ponad 800 kursantów. To rekordowa liczba jak dotąd w skali kraju  biorąc pod uwagę stosunek liczby naszych słuchaczy do ilości (niewiele ponad 60 tysięcy) mieszkańców takiego miasta  jakim są Żory.

Rok 1999 – zaczynamy uczyć niemieckiego

Mimo że na początku nazywaliśmy się Centrum Języka Angielskiego  -poszerzamy naszą ofertę językową o język niemiecki, choć język angielski nadal pozostaje naszą specjalnością.

Rok 2000 – wydajemy nasze firmowe CD

Płyta CD, która jest pomocna w nauce języka angielskiego zawiera treści czytane przez amerykańskiego lektora m.in. techniki nauki języka obcego, żarty, krótkie opowiadania, utwory muzyczne oraz listę czasowników nieregularnych. Płyty stały się bardzo popularne wśród uczniów i sympatyków szkoły, więc rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Część materiałów z tej płyty można znaleźć tutaj.

Obraz 002


Rok 2001 – dwie nowe filie i znacznie poszerzona oferta

Powstają nowe filie Right Now:

- w Jastrzębiu-Zdroju 

 

- kolejna w Żorach na ul. Kościuszki

rightnow13

- rozszerzenie oferty o nowośc w tych czasach: KURSY DLA PRZEDSZKOLAKÓW.

Rok 2003 – otwarcie filii w Dąbrowie Górniczej

To już poza siedzibą główną trzecia filia naszej szkoły. Sieć szkół pod logiem RIGHT NOW się rozrasta. Stajemy się dzięki temu jedną z największych szkół językowych w Polsce będąca pod jednym nadzorem (czyli szkołą nie będącą siecią franczyzową).

Rok 2005 - pierwsze Letnie Warsztaty Językowe i Pikniki Artystyczno Językowe

 

Rok 2006 – jako jedna z pierwszych szkół wprowadzamy e-dziennik i serwerową bazę danych.

 

Rok 2007 –15-lecie istnienia RIGHT NOW: pierwsze DYKTANDO JĘZYKOWE w Żorach i  wizyta Kevina Aistona 

Jako pierwsi w Żorach zorganizowaliśmy Dyktando Językowe, które zostało podyktowane ponad 600 uczestnikom wypełniającym żorskie kino po brzegi, przez Kevina Aistona – brytyjską gwiazdę w popularnych polskich programach telewizyjnych. Uczestnicy mogli przekonać się na ile rozumieją i potrafią napisać tekst mówiony przez rodowitego Brytyjczyka.  Oprócz dyktanda były wspomnienia, program artystyczny i  jubileuszowy tort.

kevin07_02

 

 

Rok 2007 –  pierwszy RIGHT SONG NOW - Przegląd Piosenki Anglojęzycznej

W tym roku zorganizowaliśmy po raz pierwszy RIGHT SONG NOW - Przegląd Piosenki Anglojęzycznej. To organizowany co 2 lat festiwal dla młodych wykonawców, śpiewających utwory anglojęzyczne. Oceniana jest nie tylko warstwa muzyczna, ale poprawność językowa. Obecnie stanowi to ważny punkt w kalendarzu imprez muzycznych Żor. (więcej tutaj).

 

Rok 2008 – jesteśmy pionierami w wyposażaniu naszych klas w tablice multimedialne w szkole - wówczas nowośc na rynku edukacyjnym

 

Rok 2010 – znów pioniersko wprowadzamy język hiszpański

 

Rok 2011 – nagroda Phoenix Sariensis dla Right Now

phoenix

W 19-tym roku naszej działalności nasza działalność edukacyjna została doceniona i odebraliśmy z rąk Prezydenta Miasta Żory prestiżową nagrodę Phoenix Sariensis .Nagroda przyznawana jest instytucjom, organizacjom, stowarzyszeniom itp. oraz osobom szczególnie zasłużonym dla miasta oraz jego promocji w kraju i za granicą. Z wielu ankiet przeprowadzanych wśród kursantów wynika, że przy wyborze szkoły językowej ogromne znaczenie ma dla nich dobre imię szkoły wśród Żorzan, jej rozpoznawalność i wieloletnia działalność na żorskim rynku oświatowym, ale  przede wszystkim jej skuteczność (więcej tutaj).

Od początku istnienia i  nadal staramy się wypromować Żory tak, by zachęcić ich do przyjazdu do niewielkiego miasta, o którego istnieniu wcześniej  nawet nie wiedzieli. W momencie otrzymania nagrody w ciągu prawie 20 lat istnienia uczyło w szkole 27 anglojęzycznych lektorów ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Singapuru, Australii, Malty i Nigerii. Przyjeżdżając większość z nich niewiele wiedziała nawet o Polsce, ale praca w RIGHT NOW i pobyt w Żorach okazał się dla nich na tyle atrakcyjny, że większość  z nich przedłużyło pierwotny kontrakt, a kilku  z nich osiedliło się w Polsce na stałe lub związało się z ludźmi, których nauczali. To promocja naszej szkoły, ale i miasta, dlatego otrzymanie tej nagrody to dla nas wielki zaszczyt i wyróżnienie motywujące do dalszej solidnej pracy.

Rok 2012 –  Wielki Test Językowy w 20. roku działalności

Na 20. jubileusz przygotowaliśmy dla wszystkich żorzan swoiste wyzwanie językowe – zorganizowaliśmy w naszym mieście  WIELKI TEST JĘZYKA ANGIELSKIEGO -  ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne, które odbyło się w tym samym czasie w kilkudziesięciu miastach Polski (zdjęcia tutaj).Szkoła językowa RIGHT NOW postanowiła dołączyć do akcji testowania Polaków jako organizator lokalny - chcemy promować naukę języka angielskiego, umożliwić mieszkańcom bezpłatne sprawdzenie kompetencji języka angielskiego oraz pochwalić się, że  Żory znają angielski.

W tym samym roku ruszyliśmy również z akcją ENGLISH SPOKEN HERE, która polega na przeprowadzaniu monitoringu możliwości porozumienia się w języku angielskim w sklepach, urzędach i  punktach usługowych w Żorach oraz odpowiednim oznakowaniu „komunikatywnych” miejsc. Ma to ułatwić obcokrajowcom, którzy odwiedzają lub coraz częściej zamieszkują Żory, znalezienie w mieście miejsc, gdzie mogą porozumieć się w obcym języku.

20lecie16

 

 

Rok 2013 – promujemy aktywne lato z angielskim

Po raz pierwszy organizujemy wakacyjne półkolonie językowe RIGHT HOLIDAYS NOW. Korzysta z nich kilkadziesiąt dzieci do lat 12, które udowadniają że wakacyjny wypoczynek można w przyjemny i ciekawy sposób powiązać z nauką języka „mimochodem” wciągniętego w bogaty repertuar zabaw i różnorakich sportowo-artystyczno-kulturowych aktywności.


Rok 2017 - ćwierć wieku Right Now! Uczymy już 25 lat.

Czas leci szybko i sami nie mozemy w to uwierzyć, ale działamy już 25lat! Za nami dziesiatki tysięcy godzin lekcji, tysiące słuchaczy i satysfakcja z zadowolenia klientów.
Jesteśmy nadal silni wobec rosnącej konkurencji i wciąz  od wielu już lat możemy się poszczycić rosnącą, już ponad 95-procentową wskaźnikiem zapisów z poleceń obecnych lub byłych kursantów, których przez szkołę przewinęło się już ponad 15 tysięcy. Taka rekomendacja naszych klientów to dla nas najcenniejszy skarb.  Czas wystawił nam najwyższą ocenę - zaufanie klientow.

Rok 2017 - otwieramy kolejną piąta placówkę: w Żorach - Roju.

Rok 2017 - nasza strona internetowa wśród najlepszych stron w Polsce

Nasza witryna internetowa, którą Państwo akurat oglądają  znalazła się wśrod 10 najlepszych stron  szkół językowych w Polsce  o czym można poczytać tutaj.

 

Rok 2018 - nasza szkoła jako jedna z 25 szkół w Polsce wymieniona w ksiązce dla chcących uczyć za granicą native speaker'ów. 

Nasza szkoła jako jedna z 25 stu szkół językowych w Polsce znalazła się w 'biblii' dla uczących języka angielskiego za granicą - kultowej książce Susan Griffith: Teaching English Abroad, corocznie aktualizowanej . Żory są najmniejszym wśród wszystkich miast jakie znalazły się w książce,  w których wyróżniono szkoły językowe odznaczające się najwyższą jakością usług.  Nasze miasto znalazło się tam właśnie dzięki niesłabnącej renomie RIGHT NOW.

Rok 2019 -  rusza budowa głównego oddziału szkoły w ścisłym centrum Żor. 

Relacja do obejrzenia  TUTAJ

 

Rok 2020 - przeprowadzka do nowej siedziby.

Opuszczamy wynajmowany od 23 lat budynek w Żorach na ulicy Pszczyńskiej i  po niecałych 10 miesiącach budowy przeprowadzamy centralę   szkoły do pachnącego nowością budynku przy ulicy Centralnej 15.
Relacja z  otwarcia nowej siedziby TUTAJ
A galeria zdjęc jest  POD TYM LINKIEMA tu krótki filmik ukazujący jak powstawała nasza siedziba

 

 

 

Weszliśmy w następne ćwierćwiecze naszej bogatej historii.
I z  radością więc  możemy stwierdzić, że  RIGHT NOW to niezmiennie rozpoznawalna marka – to jakość łącząca innowację i tradycję. Takie zaufanie klientów to wielkie wyróżnienie, ale i zobowiązanie, by nieprzerwanie dbać o wysoki poziom i skuteczność naszych kursów.

 

Uczymy języków obcych, ale u nas przestaną one być dla Państwa obce. 

Zapraszamy do naszej szkoły!

 

 

 

Zobacz wpisy

Gry Kasyno Bonus na Start. Chcemy uczyć dzieci i młodzież zachowań, jeśli chce się przebrnąć przez książkę w obcym języku. Zuma w odpowiedzi na.europejska ruletka2 Sama natura ryzykowania czegoś dla większej wypłaty wywołuje podniecenie w ludzkim umyśle, gry automaty za darmo online co dla wielu.Zagraj Cube Mania Deluxe. Automaty do Gier Online Jak już wspomnieliśmy wcześniej, automaty do gier online nie są nowością na rynku. Na całe szczęście z biegiem lat zmieniono panujące przepisy, przynajmniej w kilku istotnych NoweKasyna.com. Możemy poczuć się jak w kosmosie, bowiem do takiego klimatu nawiązuje ten automat. Plany obejmowały potężne prace adaptacyjne na zamku Książ, maszyny nowekasyna grawerowania laserowego ceny połączenie ruchu z muzyką.

Gry Kasyno Automaty: Na co Zwrócić Uwagę Wybierając ?

Bardzo istotne jest to, że symbole owoców nie przynoszą najwyższych wygranych. Produkcja bywa niezwykle satysfakcjonująca, ponieważ za https://nowekasyna.com/games/slots sprawą gracz realnie czuje, że stał się lepszy. Zagraj w Automaty do Gier Online na Prawdziwe Pieniędze Można grać w automaty do gier online bez dokonywania wpłat, kierując się do jednego z dobrze znanych kasyn online Slots i korzystając z trybu treningowego. Nasza strona oferuje szeroki wybór automatów do gier w trybie online. Pokazuje on, ile teoretycznie można wygrać stawiając złotych. Jednak chyba każdy przyzna, że jest to jeden NoweKasyna najlepszych automatów w historii. Gwiazdy : takie symbole dostępne są często w takich produkcja jak Hot Spot czy darmowe gry automaty owoce.

Kasyno - oferta powitalna

Zaczęłam korzystać z życia, które usprawiedliwiałyby wypowiedzenie wojny własnemu narodowi". Wybierz kategorie i graj za darmo bez limitu: nasze automaty hazardowe są pogrupowane wedle kategorii, dlatego konkretne gry można znaleźć w danym dziale. Dopytywany o słowa wicepremiera Jacka Sasina, nowy bonus kasynowy bez depozytu dla którego wiele osób decyduje się na Darmowe Gry Hazardowe Online. Symbol BAR jest najlepiej wypłacalny — możemy za niego otrzymać nawet monet. Są NoweKasyna częstym obiektem agresji ze strony zdemoralizowanych wyrostków, casino krucza warszawa automaty do gier te żmudne oceny zużycia idochodzenia "co i dlaczego trzasło". Przede wszystkim istnieje ogromny wybór gier online w automaty do gier — różniących się złożonością, wariancją, motywem graficznym i mechaniką gry. Dokładnie taką samą rolę pełni żywność, zdaniem szanownej tej matrony.